Alkohol źródłem problemów finansowych

Kto raz napił się alkoholu ten wie, że w pewnym stopniu rozwiązuje on problemy. Osoby nieśmiałe zaczynają ze wszystkimi rozmawiać, osoby, które nie mają normalnie wiele do powiedzenia są duszami towarzystwa. Rano kiedy wstajemy z kacem wszystko wraca do normalności, ale wtedy kiedy było picie wszystko było tak piękne. Jeśli ktoś raz na jakiś czas wypije sobie czy to piwo czy to wino czy wódkę to naprawdę nie jest problem. Alkohol jest niby dla każdego, ale trzeba wiedzieć, kiedy powiedzieć sobie stop. Tutaj jest problem, bo często jest ogromna presja środowiska. Kto ma słabą wolę nie odmówi, bo trochę będzie mu wstyd, co sobie o nim pomyślą? Kiedy już uzależnimy się na całego od picia alkoholu pomyślą sobie o wiele więcej i o wiele gorzej także nie ma co tym tematem aż tak przejmować.

Picie z umiarem

Od razu trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie ma czegoś takiego u osoby uzależnionej jak picie z umiarem. Alkoholik pije dopóki jest, co wypić i nie odejdzie od stołu póki butelka ma, chociaż kroplę. To siedzi w jego psychice i nie jest wstanie tego kontrolować. Mało tego zrobi wszystko żeby jeszcze więcej tego alkoholu się pojawiło. Dopóki jest przytomny i jeszcze coś tam mówi będzie pił. Najwyżej w pewnym momencie „urwie” mu się film i jego impreza się zakończy. Zapewne każdy z nas zna takie osoby, które kończą w dokładnie taki sposób.

Jak unikać picia alkoholu?

To trudne zadanie, ale jeśli ktoś naprawdę nie chce pić to sobie poradzi. Jest to terapia wstrząsowa dla naszego organizmu. Jest impreza, a my nie pijemy? Jak to możliwe? Jak tego dokonać? Dobrze jest mieć rodzinę, która nas wspiera, bo wtedy oni zrobią wszystko żeby nawet na weselu nie było wódki, takie przypadki się zdarzają. Trzeba też pamiętać o skontaktowaniu się z fachową pomocą np. leczyc.pl/kontakt-2/. Jeśli nasze środowisko opiera się głównie na piciu alkoholu, to musimy z niego zrezygnować. Oczywiście to będzie trudna decyzja, ale warto poświecić ich dla własnego zdrowia i życia. Alkoholik sam z uzależnienia praktycznie nie wychodzi. Tylko pomoc psychologa i specjalistów jest w stanie pomóc.